Zirkonyum Diş & Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, zirkonum malzemesi kullanılarak diş yüzeyine yapılan bir kaplama işlemidir. Aynı zamanda taç ve kron (kuron) olarak da bilinir. Çürük dişlerin restorasyonu, estetik bir gülümseme ve beyaz dişlere sahip olmak isteyenler için kullanılır. Arka dişlerde sağlamlığı sağlarken ön dişlerde de estetik bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Beylikdüzü Dişçim, zirkonyum kaplama işlemlerinizde estetik bir gülüş ve duruş kazanmanızı sağlar. Uzman diş hekimi kadrosu ile doğru zirkonyum kaplama, zirkonyum diş için bizi arayın.

Zirkonyum Kaplama Özellikleri

  • Doğal bir görünüm sağlar,
  • Sağlamdır,
  • Kırılması ve çatlaması zordur,
  • Oksidasyona karşı dirençlidir,
  • Yarı saydam özelliktedir,
  • Ana dişlere uyumludur.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü Dişçim hekimleri zirkonyum kaplama için öncelik olarak röntgenlerinizi alır. Kaplama tedavisinin başlangıcı için öncelikle bir muayene süreci olmalıdır. Kaplama tedavisi öncesi acı hissinizi azaltmak için anestezi uygulanır.

İşlem görecek dişler uygun olacak miktarda küçültülür, törpülenir. Törpülenen dişlerin yerine geçici dişler yapıştırılır. Hastanın diş rengine uygun olacak şekilde diş rengi seçimi yapılır öncesinde ölçüsü alınan dişler renk belirlendikten sonra hazırlanır.

Ortalama 5 gün içerisinde hazırlanan dişler geldiğinde geçiciler çıkarılır ve yerine zirkonyum kaplama dişler takılır. Periyodik olarak doktor kontrolleri sağlanır ve uzun ömürlü bir tedavi sağlanmış olur.

Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Kalır, Ömrü

Zirkonyum kaplama hastanın dişlerine nasıl bakacağına ve kontrollerini atlatmamasına bağlıdır. İyi bir ağız bakımı ve kontrol ile zirkonyum kaplama ömrünü uzatabilirsiniz. Koşulları sağlayan kişiler kaplama ömrünü uzatabilirler.

Beylikdüzü Dişçim’i zirkonyum kaplama, estetik diş hekimliği işlemleri gibi işlemler için size hizmet veriyor. Hemen arayın.

Zirkonyum Diş Neden Yapılır?

Zirkonyum daha çok estetik amaçlı olarak yapılmaktadır. Beyazlatma yöntemleri sonuç vermeyince renk değişim durumunda tercih edilir. Bunun yanında aynı zamanda ortodontik durumlarda da zirkonyum kaplama yöntemi tercih edilebilir. Çarpık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonunda zirkonyum diş kaplama yapılmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

İstanbul zirkonyum kaplama fiyatları, sektörel zirkonyum kaplama fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Beylikdüzü Dişçim zirkonyum kaplama işlemlerinde size yardımcı olmak için bekliyor.

DOKTORLARIMIZ