Çene Kırıklarının Tedavisi

Çene kırıkları trafik kazasında ya iş kazalarında meydana gelebilir. Çene kırıkları hayatınızı olumsuz yönde etkilemeden hemen tedavi edilmelidir. Beylikdüzü Dişçim’i arayarak ya da randevu formunu doldurarak çene kırığı tedavinize hemen başlayabilirsiniz. Tecrübeli Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ekibimizle çene kırıklarınız tedavi edilir.

Çene kırıklarının belirtileri arasında ağrı, şişlik ve çiğneme esnasında yaşanan zorluklar bulunur. Eğer çene kırığınız üst çenenizdeyse, yüzünüzde şişme gibi durumlar söz konusu olabilir.

Çene Kırığı Tedavisi Nedir?

Çene kırığı yaklaşık 4 hafta süren ve iyileşme sürecinin kırığın büyüklüğüne bağlı olarak bazen 8 haftaya kadar uzadığı bir tedavidir. Hastanın çenesindeki kırığın büyüklüğüne göre Ağız, Diş ve Çene Cerrahisindeki Diş Hekimimiz uygun tedaviye karar verir. Hastanın ilk muayenesinden sonra tedavisi başlar. Hastanın ağrı çekmesini engellemek için anestezi ile başlanır.

Çene kırıklarınızın tedavisi ve süreci için Beylikdüzü Dişçim’i arayınız.

Çene Kırıklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çene kırığı ameliyatı sonrasında hastanın tedavisine hekiminin uygun gördüğü şekilde devam edilir. Antibiyotik kullanımı ve hastanın diğer ilaçlarını aksatmaması gibi sağlıklı bir tedavi süreci için Beylikdüzü Dişçim’i arayın.

Çene Kırıklarında estetik Tedavi Gerekir mi?

Çene kırığında gerçekleşen hasarın boyutuna göre bu sorunun cevabı değişebilir. Diş kayıplarının önüne geçmek, dişlerinizin tamamlanması gibi durumlarda bazen dikişe ihtiyaç duyulabilir. Bazen bu durumlarda hastanın yüzünde iz kalamaması için estetik tedavi uygulanabilir, bunun dışında eriyen dikişlerde duruma göre kullanılır.Çene kırıklarınızın tedavisi için Beylikdüzü Dişçim’i arayınız. Çene cerrahı hakkında daha fazla bilgi için tıklayabilirsiniz.
Ortodonti Kliniği

Koruyucu Uygulamalar Nelerdir?

Çocuk diş hekimliğinin birincil ve esas amacı diş sorunlarının oluşmasını önleyecek ve engelleyecek önlemleri almak ve çocukların çürüksüz bir ergenlik dönemine geçişini sağlamaktır. Bu amaçla uygulanan işlemlerin tümüne Koruyucu Diş Hekimliği uygulamaları denir.

Diş çürüklerinin oluşmasını önlemeye yönelik uygulamalarda sadece çocuk diş hekiminin değil ailenin de rolü büyüktür. Sağlıklı beslenme ve bu sağlıklı beslenmenin hayat rutini olarak benimsenmesinde ailelerin rolü büyüktür.

DOKTORLARIMIZ