Gömülü Diş Çekimi & Diş Çekimi

Gömülü diş çekimi ya da diş çekimi çıkma zamanında olan ve ağızda yer alması gereken yerde değil başka bir yerde olan dişlere uygulanan işlemlerdir. Beylikdüzü Dişçim gömülü diş çekimi, diş çekimi gibi işlemleri rahatlıkla gerçekleştirir.. Kolayca diş çekiminizi gerçekleştireceğiniz bu işlemler için kolayca randevu almak için tıklayınız.

Diş Çekimi Nedir?

Diş çekimi tedavi etme oranı düşük, dişin doğal hal ve durumunu bozan dişlerin kemikteki soket denen yuvasından çıkarılmasıdır. Genelde tedavisi olmaya dişlerde bu işlem yapılır.

Gömülü Diş Çekimi Nedir?

20. Yaş dişlerinin genel bir problemidir. Kendine çene kemiğinde yer bulamayan 20’lik dişler öndeki dişleri iter ve baskı yapar. Bu baskı çarpıklık ve ağrıya sebebiyet verebilir.

20’lik Diş nedir, Neden Çekilir?

20 yaş dişleri genelde 17-26 yaş arasında, bazen daha erken veya daha geç zamanlarda çıkan 3. büyük azı dişleridir. Eğer 20 yaş dişleriniz zorlayıcı ve doğru bir pozisyonda çıkıyorsa çekime ihtiyaç duyulmaz. Ancak gömülü, yanlış yerde çıkması durumunda Ağız, Diş ve Çene Cerrahisine başvurulmalıdır. 20’lik dişleriniz ağrı yapıyorsa, gömülü yirmilik dişleriniz varsa bizi hemen arayabilirsiniz. Randevu formumuzu doldurarak size ulaşmamıza da yardımcı olabilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi Tedavisi

Gömülü Diş Çekimi Ameliyatı

Gömülü dişlerinizin çekimi beslenme ve hayati fonksiyonlarınızı etkileyecek ya da yüz estetiği de olumsuz bir durum yaratacak yerdeyse mutlaka ortodontik desteği klinik olarak sağlarız. Böylece gömülü dişlerinizde yaşanan sorunların yanı sıra estetik kaygılarınızda giderilir. Gömülü dişinizin olduğu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve etrafındaki kemik kaldırılarak dişiniz içeriden çekilir.

Diş çekimi sonrasında dikişleriniz atılır ve tedavi süreciniz başlar. Yaklaşık 10 gün sonrasında dikişleriniz alınır ve tedavi sonlanır.

Gömülü Diş Ameliyatı Sonrası

Diş Hekiminizin gerekli görmesi halinde ağrı kesici ve antibiyotik tedaviniz devam eder. Gömülü diş çekiminde hekiminizin bilgisi ve tecrübesi önemlidir. Bu sebeple Beylikdüzü Dişim’i hemen arayın ve randevu alın, tecrübeli hekimlerimiz size yardımcı olsun.

DOKTORLARIMIZ