İmplantoloji

İmplantoloji, diş kayıplarından sonra doğal dişe en yakın diş elde edilmesini sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavide hastanın tek bir dişinin yerine ya da tüm işlerine uygulama sağlanabilir. İmplant tedavisinde diş kökü olarak titanyumdan yapılan vida kullanılır ve üzerine porselen diş yerleştirilir. Bu nedenle kemiğe kaynama durumu oluştur ve gerçek diş hissi olur. Porselen yapısından kaynaklı olarak temizliği de son derece kolaydır.

Hemen arayın Beylikdüzü Dişçim’den randevu alın.

İmplantoloji Nedir?

Diş kaybından sonra ortaya çıkan boşluklara kök yerine titanyum vida yerleştirilmesi ve porselen ile kaplanması ile oluşan tedavidir. Bu tedavi yönteminde komşu dişlere herhangi bir müdahale söz konusu olmaz ve aslında implant tedavisinin bilenen ve ortaya çıkan herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Sizde kaybettiğiniz dişlerinizin yerine gerçek ve doğal diş hissiyatında diş yaptırmak isterseniz hemen arayın ve randevu alın.

Kalıcı ve sanki gerçekmiş gibi bir diş hissi yarattığı için kesme, çiğneme ve benzeri işlemleri kendi dişinizden farksız bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Diş kaybından sonra yerine konulan ve gerçeğe en yakın olan prozetezler olarak adlandırabileceğimiz İmplantoloji yöntemi ile birlikte hastalar hiç diş kaybı yaşamamış gibi rahat hissetmektedir.

İmplantoloji Kimlere Uygulanır?

  • Diş Eksikliği Yaşayanlara
  • Ağız İçi Dokuları Sağlıklı Bireylere
  • Yeterli Çene Kemiği Boyutlarına Sahip Olan Bireylere
  • Diş Sıkma Alışkanlığı Çok Olmayan Bireylere

İmplant Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  • İmplant diğer köprü ve protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.
  • Estetik ve dayanıklılık açısından diğer tedavilerden üstündür.
  • Çene kemiği erimelerini azaltmaya yardımcıdır.
  • Doğal dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır.
  • Daha sağlıklı ve dengeli beslenmeye yardımcı olur.

İmplant Uygulamasında Dişler Ne Zaman Hazır Hale Gelir?

İmplantın çene kemiğine uygulanmasının ardından bir iyileşme ve kemikle kaynaşma süresine ihtiyacı vardır. Bu alt çene için 2-3 ay, üst çene için 3-4 ayı bulabilir. Bu süre sonunda implantın üzerine dişlerin yapımına başlanabilir.

Diş hekimliğinin son 10 yılda en hızlı büyüyen branşı olan implantoloji ile hasta memnuniyeti en yüksek seviyede sağlanmaktadır. Beylikdüzü Dişçim Diş Kliğinde hastaya mümkün olduğunca az ağrı yaşatarak, güvenli ve sağlıklı dişlere sizde kavuşabilirsiniz.

Tedavi ve detaylı bilgi için hemen arayın

DOKTORLARIMIZ