Lamina Kaplama

Lamina kaplama, lamina kalama diş estetiği dişlerinizin üzerine yapıştırıla porselenlerdir. Çok ince olan u porselenler bir o kadar da sağlamdır. Diş ölçülerinize göre ayarlanan bu porselenler, estetik açıdan kolay bir çözüm yoludur.

Diş üzerindeki en az törpüleme işlemi le yapılan bu kaplama hakkında bilgi almak için Beylikdüzü Dişçimi arayınız. Yaprak anlamına gelen lamina kaplama, en koruyucu protez uygulaması olarak da bilinmektedir.

Lamina Diş Kaplama Neden Yapılır?

Estetik bir gülüş isteyenlerin genel tercihi lamina diş kaplama özellikle ön dişlerdeki çarpıklık, şekil bozukluğu gibi durumlarda yapılır. Herhangi bir darbe ya da sebepten kırılan dişler onarılır ve eski doğal görüntüsüne kavuşturulur.

Beyazlatma işlemleri sonuç vermediğinde de yapılan lamine diş kaplama, özellikle çürümüş n dişlerin tedavisinde sıklıkla yapılmaktadır. Dişlerin şeklinden ve duruşundan memnun olmayan hastalarda sıklıkla kullanılan bir kaplama çeşididir.

Lamina diş kaplama için bizi mutlaka aramalısınız.

Lamina Diş Çeşitleri

Kompozit lamine, yaprak zirkonyum ve yaprak porselen lamine olmak üzere 3 çeşit lamine diş türü vardır. Kompozit dişin rengini bölümünü ve dış yüzeyini korumakta oldukça etkilidir, tek seansta yapılabilir. Dişin rengini , konumunu veya şeklini düzeltmek için ön yüzeylerine uygulanan kompozit reçine esaslı kaplamalardır.

Kompozit lamine avantajları, kısa sürede yapılabilmesidir. Aynı zamanda ekonomik olan bu işlemde hasar ve tamir durumları kolayca yapılmaktadır.

Porselen lamineyse yamuk ve renk değişimi isteyen dişlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dişlerin ön yüzeyine yerleştirilen 0.2-0.6 mm kalınlığındaki dişlerdir. Ancak yapıları oldukça incedir ve rahatsızlık vermez. Porselen dişler laboratuvar ortamında hazırlanır.

Dayanıklı ve uzun ömürlü olan porselen lamina ışığı geçirir. Işık geçiren yapısı oldukça doğal bir görünüm sunar.

Doğru lamina kaplama ve diş hekimi hizmeti için bizi mutlaka arayınız.

Lamina Diş Avantajları Nelerdir?

Kendi dişiniz gibi hissetmenize neden olan dişleri kullanmanızı sağlar. Ağrısız bir işlem olduğu için kısa sürede sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu işlem yapılırken dişlerin doğal görüntüsünü ve yapısını bozacak bir durum söz konusu olmaz. Lamina dişler uzun sürekli kullanım içinde uygundur.

Dış etkenlere karşı da dirayetli bir yapısı bulunmaktadır. Beylikdüzü Dişçim lamina kaplama, estetik diş hekimliği için sizinle. Hemen arayarak hekimlerimiz hakkında bilgi alabilir, muayene randevuları oluşturabilirsiniz.

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Dişlerinizin estetik görünümü ve tedavileri için bizleri arayarak fiyat ve muayene bilgisi alabilirsiniz.

DOKTORLARIMIZ