Endodonti & Kanal Tedavisi

Endodonti bir diğer adi ile kanal tedavisi olarak bilinmektedir. Dişin enfekte olması ya da ileri derece çürümesi ile dişe uygulana bir tedavisi. Dişin çekilmesi durumunu ortadan kaldırabilir ve dişi kurtarılması için yapılır. Diş için önemli olan bu tedavi yöntemi, Beylikdüzü Dişçim hekimleri tarafından hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Endodonti tedavisine randevu almak için arayınız.

Endodonti, Kanal Tedavisi Ne Demek?

Endodonti Latince bir terimdir. Endo iç ve donti diş kelimesi anlamına gelmektedir. Endodonti anabilim dalı, diş pupası (diş özü) denilen dişin iç kısmında bulunan damar ve sinir gibi canlı dokuların yanında dişin kendisini çevreleyen dokuların hastalıklarının tedavisi ile ilgilenir. Bu dal ile ilgilenen diş hekimlerine Endodontist denmektedir.

Beylikdüzü Dişçim bünyesindeki Endodontist hekimlerden randevu, bilgi ve muayene randevusu almak için tıklayınız.

Endodonti, Kanal Tedavisi Nedir?

Dişlerimizin mine, dentin, pulpa gibi katmanları bulunur. Her katmanın görevi ayrıdır, pulpa dişin sinirleri ve besleyici damarlarının bulunduğu katmandır. Pulpa ısırma, sıcak-soğuk gibi durumlardaki hissini sağlar. Bunların zarar görmesi durumunda bir endodonti yani kanal tedavisi süreci gerekmektedir.

Endodonti Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş çürüğü, diş kırığı gibi durumlar tedavi edilmelidir. Pulpa dokusuna kadar olan kırıklar ya da çürükler diş ağrısı ve diş iltihabı yaratır. Bu durumlar bir süre sonra yüzünüze yansır ve şişlik, kist gibi sıkıntıları ortaya çıkarır.

Bu durumda tedavi edilmesi gerekir. Endodonti tedavisi, kanal tedavisi için Beylikdüzü Dişçim’i arayabilirsiniz. Online randevu formumuzu doldurabilir, ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

DOKTORLARIMIZ