Diş Sağlığı

Ağız kokusu günlük hayatınızı doğrudan etkiler. Sosyal hayatınızda ve insanların içerisinde kişilerde özgüven eksiklikleri yaratabilecek bir sorun olan ağız kokusu neden olabilir? Ağız kokusu olan bireylerin birçoğunun, ağız ve dişlerinde problemleri mevcuttur. İnatçı ve geçmeyen ağız kokusunun sebebi ise genellikle diş çürüklerinden ve diş eti iltihaplanmalarından kaynaklı olarak yaşanmaktadır.

Ağız kokusu şikayetiniz göz ardı edilmeyecek kadar büyük bir problem olabilir. Beylikdüzü Dişçim’i arayarak, ağız kokusu problemlerinizin altında yatanları öğrenebilirsiniz.

Dünyada üç kişiden birinde ağız kokusu şikayeti bulunmaktadır, ağız kokusu bir hastalık değildir.  Tüketilen yiyecek ve içecekler ağız kokusuna neden olabilir.

Gece yedikleriniz sabah ağız kokusu olarak size geri dönecektir. Sabah uyanıldığında sindirim sisteminde biriken gazlar ve dil sırtında çoğala bakterilerin oluşturduğu bileşenler nedeniyle koku olması normaldir.

Ağız Kokusunun Nedeni

Ağız kokusunu hastalığınızın ilk belirtisi olabilir. Yiyeceklerden bağımsız olarak uzun süredir olan ağız kokunuz bir hastalığınızın habercisi ve belirtisi olabilir. Bu tip ağız kokuları ihmal edilmemeli ve gerekli bakımlar gerçekleştirilmelidir.

Ağız kokunuzun nedenini ve sebebini daha iyi saptamak için bizi arayarak diş hekimlerimizden yardım alabilirsiniz. Ağız kokunuzun nedeni diş çürükleri ve diş apseleri olabilir. Bunun için mutlaka bir hekim yardımına ihtiyacınız vardır.

DOKTORLARIMIZ

Bir yanıt yazın